Zalety gry w tenisa!

Po ostatnich sukcesach naszych utalentowanych polskich tenisistów – Agnieszki Radwańskiej oraz Jerzego Janowicza – tenis ziemny stał się bardzo popularną dyscypliną sportu, nie tylko oglądaną, ale coraz częściej i chętniej praktykowaną.

Dlaczego tenis to sport wart uwagi?

Rakieta oraz piłka do gry w tenisa położona na korcie tenisowym

Tenis to sport dla każdego!

Ponieważ mogą go uprawiać nie tylko osoby chcące zostać zawodowym tenisistą, ale każdy kto chce aktywnie spędzić wolny czas odrywając się od codziennych stresów i obowiązków. Dobrą wiadomością jest również to, że coraz więcej dzieci i młodzieży zaczyna uczęszczać na lekcje tenisa.

Oprócz licznych zalet, które wynikają z uprawiania tej dyscypliny sportu, tenis wart jest uwagi również z tego względu na to, że jest to bardzo grzeczny, rzadko kontuzjowany, czysty i elegancki sport.

Jakie zalety daje nam gra w tenisa?

Nauka tenisa na pewno wpływa na poprawę kondycji, sprawności ruchowej, koordynacji, postawy ciała oraz daje ogólnie lepsze wyniki zdrowotne. Dobrze wpływa na nasz układ krążenia oraz płuca.

Jest to nawet sport uważany za dobry element rehabilitacji dla osób z problemami choroby niedokrwiennej serca. Wysiłek wkładany podczas gry w tenisa minimalizuje także ryzyko występowania cukrzycy. Jest sportem świetnie wzmacniającym praktycznie każdą grupę mięśni oraz idealnym środkiem dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy, efektownie wysmuklić i ujędrnić ciało. Jest także dobrym sposobem na opóźnienie procesów starzenia się oraz problemami z osteoporozą.

Tenisista przymierzający się do odbicia piłki.

Tenis to połączenie przyjemności z pożytecznością.

Wpływ tenisa na rozwój dzieci i młodzieży

Tenis ma ogromny wpływ na poprawny rozwój dziecka. Poprawia jego postawę, koordynację oraz sprawność ruchową – tak ważną w trakcie dojrzewania. Ponadto poprawia szybkość, zwinność, gibkość, reakcję, koncentrację oraz siłę i wytrzymałość organizmu.

Podsumowując…

Tenis to sport rekreacyjny, dobry dla każdego,w każdym wieku, bez względu na płeć i posiadane (lub nie 😉 ) umiejętności.

Osoby regularnie uprawiające go są sprawniejsze fizycznie, mają lepszą kondycję oraz odporność na choroby i wirusy. Ponadto jest idealnym środkiem na stres, poprawia samopoczucie i jest przyjemną odskocznią od spraw przyziemnych – daje nam siłę, by się z nimi codziennie mierzyć.

Tenis to idealny sport na aktywne spędzenie czasu z osobami nam bliskimi – nie wierzysz, spróbuj! Na pewno nie pożałujesz!

* Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z serwisu fotolia.com

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Bartosz pisze:

    Właśnie mi się przypomniało, że dawno nie było mnie na korcie :/ Trzeba to koniecznie zmienić! 😉

  2. Mikołaj pisze:

    Tenis to dla mnie całe życie. Zalet jest mnóstwo. Jestem wdzięczny mojemu trenerowi z Klubu Sportowego Alpino za naukę, za pomoc, za wsparcie jakie mi okazywał 🙂